• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, June 24, 2013

درگیری میان حزب الله و هوادران لبنانی انقلاب سوریه 20 کشته برجای گذاشت

Posted by UNITY4IRAN On 3:34 PM No comments

العربیه.نت فارسی خبرنگار العربیه روز دوشنبه 24-6-2013 از درگیری شدید میان نیروهای حزب الله و هوادران شیخ احمد الاسیر در اطراف مسجد بلال بن ریاح در شهر صیدا و کشته شدن 20 تن خبر داد.
تلویزیون لبنانی المستقبل در گزارشی اعلام کرد، 20 نفر از هوادران احمد الاسیر در داخل مسجد بلال توسط نیروهای مشترک حزب الله و ارتش این کشور، کشته شدند.

بر اساس این گزارش درگیری ها میان دو طرف گسترش یافته و به بازارهای شهر صیدا کشیده شده است. همچنین جاده اصلی میان این شهر و بیروت به دلیل شدت درگیری ها بسته شده است.

در همین حال شهرداری صیدا از مقامات لبنانی خواسته است برای برقراری آتش بس فوری میان طرف های درگیر در 
این شهر، میانجیگری بشردوستانه کنند.
ارتش لبنان اعلام کرده است که طی درگیری های روز گذشته و امروز 12 تن از نیروهایش کشته شده اند. از سوی دیگر حزب الله لبنان نیز گفته است طی 24 ساعت گذشته 4 تن از نیروهای این حزب کشته شده اند.

شیخ احمد الاسیر که در طرفداری از انقلاب سوریه در میان لبنانی ها شهرت یافته، بامداد امروز بر روی صفحه تویتر خود اعلام کرد، ارتش لبنان به همراه نیروهایی از حزب الله و جنبش امل، مسجد بلال را مورد حمله قرار دادند.

اسعد بشاره نویسنده لبنانی در گفت و با تلویزیون العربیه اظهار داشت که دخالت ارتش لبنان در درگیری میان حزب الله و هواداران احمد الاسیر عواقب وخیمی را در پی خواهد داشت.

وی بر این باور است که جانب داری ارتش لبنان از حزب الله علیه هوادران الاسیر در وهله اول به خود ارتش ضربه خواهد زد.

0 comments:

Post a Comment