• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, June 20, 2013

بازداشت 16 نفر و زخمی شدن 10 پلیس در بوشهر

Posted by UNITY4IRAN On 6:39 PM No comments

به گزارش عصر ایران، فرمانده انتظامي استان بوشهر تاييد كرد سه شنبه شب گذشته در حاشیه شادی مردم بوشهر پس از پیروزی تیم ملی فوتبال ایران، 16 نفر به اتهام سنگ پراكني به مغازه هاي اطراف ميدان امام بوشهر، تخريب اموال عمومي و شرب خمر بازداشت شده اند.
سردار حيدر عباس زاده در گفتگو با «خليج فارس» با تاكيد بر اینکه پليس مخالف شادي مردم نيست، اظهار داشت: نیروی انتظامی در راستای پایداری شادی هموطنان در صعود تیم ملی فوتبال به جام‌جهانی به جهت حفظ نظم و امنیت عمومی و در نظر گرفتن تدابیر لازم جهت روان‌سازی ترافیک در معابر شهری، در کنار هم استاني ها بود.
عباس زاده اظهار داشت: پس از پيروزي تيم ملي مقابل كره جنوبي، شهروندان تا پاسي از شب در فضايي همراه با آرامش به ابراز شادماني پرداختند، اما بامداد چهارشنبه، تعدادي از تجمع كنندگان در ميدان امام بوشهر به بهانه ابراز شادي اقدام به مزاحمت براي سرنشينان يك خودروي پرايد كردند.
وي اظهار داشت: با وجود اصرار پليس براي پايان دادن به اين مزاحمت، اما اين افراد اقدام به سنگ پراكني به ماموران و مغازه هاي اطراف ميدان، آتش زدن سطل زباله و تخريب چراغ هاي روشنايي كردند كه پليس به منظور جلوگيري از تخريب اموال عمومي و بي نظمي در شهر اقدام به بازداشت 16 نفر از آنها كرد.
عباس زاده با بيان اينكه در آزمايشات انجام شده، دستگيرشدگان مشروبات الكلي مصرف كرده بودند، اظهار داشت: دستگير شدگان كه دست به تخريب اموال عمومي، سنگ پراكني به ماموران انتظامي و مزاحمت براي شهروندان و خودروي آنها كرده بودند، بوشهري نبودند و از شهرهاي اطراف وارد شده بودند.
به گفته وي، در جريان اتفاقات(سه شنبه شب) 10 مامور انتظامي نيز مجروح شدند.
وي بيان كرد: ابتداي اين هفته در جريان شادماني هواداران رييس جمهور منتخب، پليس براي پايداري اين شادي و روان سازي ترافيك مسيرهاي منتهي به ميدان امام، پليس نهايت همكاري را داشت و شاهد تشكر مردم از عملكرد پليس بوديم.
عباس زاده ادامه داد: از بعد از ظهر ديروز تا ساعت 23:30 سه شنبه در فضايي آرام و بدون تنش مردم به ابراز شادماني از صعود تيم ملي مي پرداختند، اما زماني كه برخي دست به تخريب اموال عمومي، مزاحمت براي مردم، سنگ پراكني به سمت مغازه هاي اطراف ميدان امام كردند، با درخواست مردم و حضور قاضي، پليس تعدادي از آنها را بازداشت كرد.
وي با تاكيد بر اينكه دستگير شدگان از شهرهاي اطراف به بوشهر آمده بودند، تصريح كرد: به عنوان فرمانده پليس استان لازم مي بينم از مردم با فرهنگ شهر بوشهر تشكر كنم كه دو شادماني اخيرشان در فضايي آرام برگزار شد.

0 comments:

Post a Comment