• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, June 20, 2013

تعطیلی 137 واحد قطعه‌سازی و تعدیل 50 درصدی كارگران

Posted by UNITY4IRAN On 10:59 AM No comments

ایلنا: عضو انجمن قطعه سازان خودرو از تعطیلی 137 واحد تولیدی قطعات خودرو و تعدیل 50 درصدی نیروی كار كارگاه های فعال خبر داد.
محمد رضا نجفی منش، عضو انجمن قطعه سازان خودرو در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینكه دخالت های شورای رقابت در قیمت گذاری باعث ركود در صنعت خودرو شد اظهار داشت: هیچ نقطه ای در دنیا دولت در بحث قیمت گذاری خودرو دخالت نمی كند برای حل یك موضوع نباید صورت مسئله را پاك كرد.
وی با اشاره به وضعیت نابسامان قطعه سازان خاطر نشان كرد: صنف قطعه ساز خواستار حمایت بیشتر تولید از سوی رییس جمهور منتخب است و اینكه دخالت دولت در امر قیمت گذاری را تا حد امكان كاهش دهد.
نجفی منش با اشاره به آمار كاهش تولید خودرو طی سال گذشته و دو ماهه ابتدای سال جاری افزود: دخالت های بی مورد دولت باعث كاهش 46 درصدی تولید خودرو در سال 91 و كاهش 50 درصدی تولید خودرو طی 2 ماهه ابتدای سال جاری شد.
وی خاطر نشان كرد: تاكنون بیش از 137 واحد تولید قطعه سازی تعطیل شده و بین 30 تا 50 درصد از كارگاههای تولیدی نیز یا تعدیل نیرو داشته اند و یا به صورت نیمه وقت فعالیت می كنند.
نجفی منش با بیان اینكه در بحث صادرات قطعه نیز با مشكل مواجه هستیم گفت: در گذشته به كشورهایی كه خودرو صادر می شد قطعه آن خودرو نیز صادر می شد اما با گسترش تحریم ها این موضع نیز منتفی شد.
 وی با انتقاد از  بی تدبیری مسئولین در داخل كشور گفت: تبلیغات منفی داخلی در خصوص بی كیفیتی خودرویی نظیر پراید باعث شد بازار این خودرو در عراق را از دست بدهیم.

0 comments:

Post a Comment