• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, May 26, 2013

پنج مجروح در پی انفجار راکت در منطقه شیعه‌نشین بیروت

Posted by UNITY4IRAN On 11:02 AM No comments

رادیو آلمان: به گفته شاهدان عینی، در منطقه شیعه‌نشین بیروت دو راکت منفجر شده که ۵ مجروح بر جای گذاشته است.
حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، روز شنبه تأیید کرد که نیروهای شبه‌نظامی او در کنار ارتش سوریه علیه شورشیان می‌جنگند.
صبح یکشنبه (۲۶ مه / ۵ خرداد) دو راکت به منطقه شیعه‌نشین بیروت اصابت کرد و پنج مجروح بر جای گذاشت. محل اصابت راکت‌ها چندان دور از محل استقرار نیروهای شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان واقع در جنوب بیروت نیست.
به گزارش خبرگزاری رویترز، هنوز کسی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.
فقط چند ساعت پیش از این انفجارها بود که سید حسن نصرالله، رهبر سازمان شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان، اعلام کرد که پیکارجویان حزب‌الله در کنار نظامیان بشار اسد علیه شورشیان می‌جنگند.
به گفته‌ی وی، حمایت‌های سازمان تحت رهبری او از رژیم بشار اسد "تا ته خط" ادامه خواهد یافت. وی قاطعانه وعده پیروزی رژیم بشار اسد را داد.
سیدحسن نصرالله در سخنرانی روز شنبه خود به هوادارانش گفت: «ما همه‌ی مسئولیت‌ها را به عهده می‌گیریم؛ من همیشه به شما
به اعتقاد نصرالله، بحران سوریه «نبردی است علیه مخالفان افراط گرای حکومت سوریه که تحت حمایت آمریکا و اسرائیل قرار دارند».
یکی از موشک‌های صبح یکشنبه به یک ساختمان مسکونی اصابت کرده است. موشک دوم با ۳۰۰ متر فاصله به محوطه یک نمایشگاه خودرو اصابت کرده که در نزدیکی خیابانی پرتردد قرار داشته است.
لبنان هر روز بیش از پیش به صحنه جنگ داخلی سوریه کشانده می‌شود؛ به‌‌ویژه که این بار حزب‌الله رسما اعلام کرده که نیروهایش در سوریه می‌جنگند.
از سوی دیگر خشونت میان سنی‌ها و علوی‌ها در شهر طرابلس در شمال لبنان شعله‌ور شده است.
جرج صبرا٬ رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوری٬ می‌گوید، هزاران پیکارجوی مسلح از سوی ایران و حزب‌الله عازم شهر قصیر شده‌اند. به گفته او، این افراد در نبردهای دمشق هم مداخله می‌کنند.
هم‌اکنون نبرد شدیدی در شهر قصیر در سوریه در جریان است. این شهر که مدت‌ها در کنترل شورشیان بود، هم‌اکنون به محاصره نیروهای ارتش سوریه و پیکارجویان حزب‌الله درآمده است. دراین نبرد تاکنون ده‌ها نفر از دو طرف کشته شده‌اند. حزب‌الله لبنان بیش از ۳۰ کشته داده است.

0 comments:

Post a Comment