• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, May 21, 2013

مهدی خرعلی به اعتصاب غذای خود پایان داد

Posted by UNITY4IRAN On 2:42 PM No comments

سحام نیوز: محمدصالح خزعلی با اعلام پایان اعتصاب غذای پدرش، مهدی خزعلی زندانی محبوس در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین گفت: پدرم روز شنبه خبر دار شدند که آقای هاشمی کاندیدی ریاست جمهوری شدند و به همین دلیل همان روز به اعتصاب خود پایان دادند.
فرزند این زندانی سیاسی در گفت و گو با کلمه با بیان اینکه “ساعتی پیش پدرم با منزل تماس گرفتند” تشریح کرده: پیش از این آقای هاشمی برای پدر پیغام فرستادند و از ایشان خواسته بودند که به اعتصاب خود پایان دهند، وقتی ما پیام را به پدر دادیم گفتند که به آقای هاشمی بفرمایید اگر شما کاندیدای ریاست جمهوری شوید من حتما اعتصابم را تمام خواهم کرد. و از آنجایی که پدر من همچنان در سلول انفرادی و منفک از هر گونه رسانه و تلویزیونی هستند، از موضوع کاندیداتوری آقای هاشمی خبردار نشده بودند تا روز شنبه بازجوی ایشان ملاقاتی داشتند و خبر را دادند.
مهدی خزعلی نهم آبان ماه سالجاری در جلسه سرای اهل قلم به اتفاق سایر شرکت کنندگان بازداشت شد و هر چند بعد از مدتی همه شرکت کنندگان این جلسه آزاد شدند، اما خزعلی تاکنون در حبس است که به غیر از سه روز نگهداری در بند ۳۵۰، باقی آن را در انفرادی بند ۲۰۹ بوده است.
فرزند آیت الله خزعلی به رغم حکم آزادی به قید وثیقه، تاکنون پرونده های دیگری برای این زندانی سیاسی تشکیل شده و ماموران وزارت اطلاعات مانع از آزادی وی شده اند. او با گذشت صد و چهل روز از اعتصاب غذای خود بیش از سی کیلو کاهش وزن داشته و با کاهش فشار خون و ضربان قلب مواجه بوده است.
محمدصالح خزعلی با بیان اینکه پدرش ۱۴۰ روز در اعتصاب غذا بوده است تاکید می کند: اگرچه پدر من اعتصاب خود را پایان داده اما فشارها و محدودیت ها همچنان مثل سابق است.
وی در پایان می افزاید: آخرین ملاقات ما پنج شنبه ی دو هفته ی پیش بود طبق روال بند ۲۰۹ زندان اوین که دو هفته یک بار ملاقات می دهند.

0 comments:

Post a Comment