• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, May 21, 2013

انهدام دو تیم تروریستی قاچاق اسلحه چه ارتباطی با انتخابات دارد؟

Posted by UNITY4IRAN On 11:01 AM No comments

رادیو فرانسه: روابط عمومی وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای از شناسایی و ضربه به دو تیم تروریستی ورود سلاح در مرزهای غربی و شرقی کشور خبر داد. وزارت اطلاعات در اطلاعیه خود دو گروه قاچاقچی-تروریست اسلحه سبک را به انتخابات ماه آینده ریاست جمهوری مربوط میداند و آن را در چهارچوب توطئه ها و سناریوی دشمن تبیین میکند.
در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است:
" در آستانه ی برگزاری انتخابات سرنوشت ساز آتی، دشمنان ملت به تشدید فعالیت های مخرّب و تمهید مقدمات برای فتنه انگیزی های گوناگون اقدام کرده اند. از آنجا که این وزارت خانه از مدتها پیش مقاصد دشمن را پیش بینی و تحرکات عوامل آنها را رصد می نموده و آمادگی های لازم برای مقابله را ایجاد کرده بود، لذا در مقطع اخیر موفق به شناسایی و خنثی سازی شماری از توطئه ها و سناریوهای دشمن شده است که شرح هر یک از آنها را پس از رفع محذورهای امنیتی، اطلاع رسانی خواهد نمود."
 
در دنباله این اطلاعیه آمده است: 
" از جمله آخرین توطئه های کشف شده، مربوط به ورود تعداد فراوانی سلاح سبک به کشور می باشد. ردگیری های اطلاعاتی و امنیتی بعمل آمده، منجر به شناسایی و ضربه به دو تیم تروریستی عامل ورود "سلاح سبک" از مرزهای غربی و شرقی کشور شده است. این تیم ها در حال انتقال تعداد معتنابهی "کلت کمری" و "نارنجک جنگی" به مرکز کشور بودند که با اقدامات هوشمندانه، به موقع و فداکارانه ی سربازان گمنام امام زمان (عج) در استانهای کرمانشاه و سیستان و بلوچستان، کلیه سلاح ها کشف و تروریست ها بازداشت و تحویل مرجع قضایی شدند."
آنچه مسلم است، مرزهای اشاره شده در اطلاعیه وزارت اطلاعات، خصوصاً در سیستان و بلوچستان از سال ها پبش، مرزهایی است خطرناک که همواره از سوی قاچاقچیان مسلح مواد مخدر مورد استفاده قرار گرفته و به رغم تلاش همه جانبه نیروهای انتظامی و امنیتی، که بسیاری ازآنان در در گیری های مسلحانه با قاچاقچیان جان باختند، قاچاقچیان کما بیش توانسته اند، مواد مخدر را از این مرزها عبور دهند و به همراه آن، دیگر کالاها، از جمله سلاح های سبک.
اطلاعیه وزارت اطلاعات در باره این موضوع در آستانه انتخابات ریاست جمهوری پرسش هایی را مطرح می کند. با توجه به اتخاذ موضع دو هفته پیبش حیدر مصلحی و حمله شدید وی به هاشمی رفسنجانی و ارتباط دادن هاشمی به جریانی که او به عنوان جریان فتنه از آن یاد کرده بود، باید در انتظار بود و دید در روزهای آینده این اطلاعیه وزارت اطلاعات چه اهداف سیاسی جناحی خاصی را در درون خود نهفته دارد؟

0 comments:

Post a Comment