• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, May 23, 2013

بی‌بی‌سی: آلمان محبوب‌ترین و ایران منفورترین کشور جهان است

Posted by UNITY4IRAN On 7:02 PM No comments

رادیو آلمان: در یک نظرخواهی که از طرف بی‌بی‌سی انجام شده، آلمان به عنوان محبوب‌ترین کشور جهان معرفی شده است. منفورترین کشورهای جهان اسرائیل، کره شمالی، پاکستان و ایران هستند.
در نظرخواهی انجام شده توسط بی‌بی‌سی آلمان به عنوان محبوب‌ترین کشور جهان تعیین شده است.
در گزارشی که روز پنج‌‌شنبه (۲ خرداد/۲۳ مه) در این باره منتشر شد اعلام شده است که در این نظرخواهی ۲۶ هزار نفر از ۲۵ کشور جهان نظر داده‌اند و نظرخواهی از دسامبر ۲۰۱۲ تا آوریل ۲۰۱۳ ادامه داشته است.
ترتیب کشورها در جدول
برطبق این نظرخواهی ۵۹ درصد از مصاحبه‌شدگان تاثیر آلمان را در جهان در مجموع مثبت ارزیابی کرده‌اند.
پس از آلمان، بریتانیا و کانادا قرار دارند با ۵۵ درصد نظر ِ مثبت مصاحبه‌شدگان. ژاپن در این نظرخواهی مقام نخست خود را که سال گذشته به دست آورده بود، از دست داده است.
کشورهای بزرگی چون آمریکا، چین، هند و روسیه رتبه‌های متوسط جدول بی‌بی‌سی را به خود اختصاص داده‌اند. آمریکا (۴۵ درصد)، چین ( ۴۲ درصد)، هند (۳۴ درصد) و روسیه (۳۰ درصد).
در بخش پائینی جدول کشورهای اسرائیل با ۲۱ درصد، کره شمالی با ۱۹درصد، و پاکستان و ایران با کمتر از ۱۵ درصد محبوبیت قرار دارند.
رتبه آلمان نسبت به سال گذشته سه پله افزایش یافته است. در همه کشورهایی که این نظرخواهی در آنها انجام شده، محبوبیت آلمان در مجموع بالا بوده است، اما کشورهایی نیز بودند که محبوبیت آلمان در بین شهروندانش کاهش یافته بود. کشورهایی چون پاکستان با ۲۹ درصد، هند با ۲۷ درصد و یونان با ۲۵ درصد محبوبیت.
بسیاری در یونان دولت آلمان را مقصر اصلی برنامه‌های شدید صرفه‌جویی اقتصادی در این کشور می‌شناسند.
بیشترین نظر مثبت را آلمان از کشورهایی چون فرانسه با ۸۱ درصد، بریتانیا با ۷۸ درصد و لهستان با  ۶۷ درصد به دست آورده است.
اتحادیه اروپا هنوز محبوب است
در این نظرخواهی ۴۹ درصد مصاحبه‌شدگان اعلام کرده‌اند که تاثیر اتحادیه اروپا در مجموع مثبت بوده است. البته ۲۴ درصد نیز مخالف اتحادیه اروپا بودند.
کشورهایی چون یونان و بریتانیا مخالفان اصلی اتحادیه اروپا هستند. در یونان ۳۵ درصد و در بریتانیا ۴۷ درصد مصاحبه‌شدگان با اتحادیه اروپا مخالفت کرده‌اند.
محبوبیت اتحادیه اروپا در آلمان نیز به شدت کاهش یافته است. اگر در سال گذشته ۷۳ درصد مردم موافق اتحادیه اروپا بودند، اکنون این محبوبیت به ۵۹ درصد رسیده است.
روزنامه فوربس: مرکل قدرتمندترین زن جهان 
در این میان روزنامه اقتصادی فوربس در آمریکا آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را قدرتمندترین زن جهان معرفی کرده است. این روزنامه در شماره روز چهار‌شنبه (۱ خرداد/۲۲ مه) اعلام کرده است که شهروندان نیویورک در میان ۱۰۰ زن قدرتمند جهان خانم مرکل را نفر اول دانسته‌اند.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، از سال ۲۰۰۶ همواره در راس آمار این روزنامه قرار دارد. او تنها در سال ۲۰۱۰ به مقام چهارم رسید. در این سال میشل اوباما قدرتمندترین زن جهان معرفی شد.

0 comments:

Post a Comment