• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, May 29, 2013

مهلت ۲۴ ساعته "ارتش آزاد سوریه" به حزب‌الله

Posted by UNITY4IRAN On 12:54 AM No comments

رادیو آلمان: ژنرال ادریس، فرمانده کل‌"ارتش آزاد سوریه" به حزب‌الله لبنان ۲۴ ساعت فرصت داد، نیروهای خود را از سوریه خارج کند. هم‌زمان نیروهای مخالف رژیم اسد تصاویری در اینترنت منتشر کردند که به گفته‌ی آنها سند جنایت جنگی رژیم هستند.
ژنرال سلیم ادریس، رئیس ستاد کل "ارتش آزاد سوریه" از نیروهای مسلح حزب‌الله لبنان خواست، تا شامگاه چهارشنبه (۲۹ مه/۸ خرداد) خاک سوریه را ترک کنند.
ژنرال ادریس در یک گفت‌وگوی تلفنی با شبکه‌ی "العربیه" با لحنی خشمگین اظهار داشت، در صورتی که حزب‌الله طی ۲۴ ساعت به حملات خود خاتمه ندهد، "ارتش آزاد سوریه" به مواضع حزب‌الله در خاک سوریه یا در لبنان حمله خواهد کرد، و آن‌ها را "حتی در جهنم" هم که باشند خواهد یافت.

"ارتش آزاد سوریه" قوی‌ترین و متشکل‌ترین بازوی نظامی مخالفان رژیم بشار اسد به‌شمار می‌رود.
 
"سوریه قربانی تهاجم ایران شده است" 
ژنرال ادریس در این گفت‌وگو مسئولیت دخالت نیروهای حزب‌الله در بحران سوریه را متوجه میشل سلیمان، رئیس جمهور لبنان دانست که اجازه چنین دخالتی را به حزب‌الله لبنان می‌دهد.
فرمانده‌ی کل ارتش آزاد سوریه با اشاره به کمک حزب‌الله به دولت سوریه اظهار داشت که سوریه قربانی "تهاجم ایران" شده است.

حسن نصرالله٬ رهبر حزب‌الله لبنان٬ روز شنبه (۴ خرداد / ۲۵ مه) از اعزام نیروهای مسلح حزب‌الله به سوریه برای حمایت از رژیم بشار اسد دفاع کرد و گفت، حزب‌الله تا لحظه‌ی آخر در کنار رژیم بعث خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، حزب‌الله لبنان ۱۷۰۰ نیروی رزمنده‌ی خود را برای جنگ با شورشیان به سوریه اعزام کرده است. 
"سند جنایت تازه‌ی رژیم" 
روز سه‌شنبه (۲۸ مه/۷ خرداد) مخالفان رژیم با انتشار ویدئو در اینترنت مدعی شدند که رژیم بشار اسد در دو منطقه‌ی بیضا و بانیاس به قتل عام شهروندان عادی دست زده است.
در اردیبهشت ماه نیروهای دولتی اعلام کرده بودند که در این دو منطقه ۴۰ "تروریست" را به قتل رسانده‌اند. رژیم سوریه مخالفان مسلح خود را "تروریست" می‌نامد.
در تصاویر ویدئویی پیکرهای خونین تعداد زیادی مرد و زن و کودک به چشم می‌خورد که گفته می‌شود ساکنان بیضا و بانیاس بوده‌اند.

0 comments:

Post a Comment