• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, May 22, 2013

ایران و حزب‌الله در کنار نیروهای بشار اسد در سوریه می‌جنگند

Posted by UNITY4IRAN On 6:45 PM No comments

رادیو فرانسه: در سوریه، نبردهای سنگین برای تصرف شهر "قصیر" میان نیروهای تحت فرمان حکومت اسد و اپوزیسیون همچنان ادامه دارد.
 این نبردها، از سه روز پیش آغاز گردیده و هنوز نیروهای ارتش دولتی نتوانسته اند این شهر را به طور کامل به تصرف خود درآورند.
با اوجگیری نبردها، امروز، ژرژ صبرا- رهبر اپوزیسیون سراسری سوریه، با ارسال پیامی از کلیه نیروهای مسلح تحت پوشش اپوزیسیون خواست تا به کمک نیروهای مقاومت در "قصیر" بشابند. صبرا، همزمان از مجامع بین‌المللی نیز خواست برای کمک به ساکنین قصیر اقدام به برقراری یک راهروی کمک‌های بشردوستانه نمایند.
در رابطه با نبردهای سنگین کنونی در قصیر، ویلیام هیگ- وزیرامورخارجه انگستان، امروز تصریح کرد که حزب الله لبنان و ایران به طور روزافزون وعملاً برای حمایت از رژیم بشاراسد پا به میدان گذاشته‌اند.
وزیر امورخارجه انگستان که در آستانه نشست دوستان سوریه در اُردن هاشمی سخن می گفت افزود: دولت لندن درنظر دارد تلاش‌های دیپلماتیک خود را برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی پیرامون بحران سوریه افزایش دهد. نشست دوستان سوریه امروز در آُردن مقدمات نشست بین‌المللی "ژنو 2" را که قرار است درماه آینده میلادی تشکیل گردد مورد بررسی قرار می دهد.
به گزارش منابع خبری بین‌المللی، یک مقام آمریکائی نیز روز سه شنبه، دیروز، ایران با به ارسال نیروی نظامی به سوریه متهم کرد و گفت: نیروهای ایرانی در کنارحرب الله لبنان و ارتش سوریه درنبرد برای بازپس گرفتن شهر قصیر حضور دارند.
خبرگزاری فرانسه به نام این مقام آمریکائی اشاره‌ای نکرده ولی از او با عنوان دیپلمات ارشد آمریکا نام برده که در جمع خبرنگاران گفته است: تا به حال هیچگاه به این صورت حزب الله به عنوان یک نیروی خارجی آشکارا در جنگ سوریه دخالت نداشته است و ما خبر داریم که ایرانیان نیز در آنجا حضور دارند.
همزمان با این رویدادها، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که نیروهای امنیتی ترک، ضمن خنثی ساختن یک توطعۀ تروریستی علیه پناهندگان سوری در منطقه خطائی، شش تن را در این رابطه دستگیر کرده اند. استان خطائی منطقه مرزی میان سوریه و ترکیه به شمار می رود.
به گفته مقامات امنیتی ترک، متهمین در نظر داشتند اقدام به بمب گذاری و ربودن پناهجویان سوری نمایند که در خاک ترکیه اسکان داده شده‌اند.

0 comments:

Post a Comment