• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, May 31, 2013

اصلی‌ترین ناو هواپیمابر آمریکا خلیج فارس را ترک کرد

Posted by UNITY4IRAN On 12:28 PM No comments

ناو هواپیمابر cvn۶۹ آیزنهاور با حرکت در مسیر خروجی در حال خروج از آب‌های کشورهای جنوبی خلیج فارس و ترک منطقه است.
به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ناو هواپیمابر cvn۶۹ آیزنهاور که اصلی‌ترین ناو هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس محسوب می‌شود، در حال ترک منطقه است تا حضور آمریکا در این منطقه کمرنگ‌تر از هر زمان دیگری شود.
ناو هواپیمابر آیزنهاور در پی نتایج ضعیف حاصله از مأموریت آن منطقه را ترک می‌کند.
این ناو هواپیمابر در تاریخ سوم خردادماه سال جاری وارد خلیج فارس شده بود و در آب‌های سرزمینی کشورهای جنوبی خلیج فارس حضور داشت.
این ناو که در سال ۱۹۷۵ به آب انداخته شده، از ۱۹۷۷ تاکنون مأموریت‌های بسیاری را در راستای اهداف میلیتاریستی ایالات متحده به انجام رسانده است.
وزن این ناو ۱۰۱ هزار و ۶۰۰ تن می‌باشد و از بزرگترین‌ ناوهای هواپیمابر محسوب می‌شود. ناو هواپیمابر آیزنهاور، یکی از ۱۱ ناو آمریکایی قادر به حمل هواپیما و هزاران نظامی و غالبا حامل چندین جنگنده هزاران ملوان، خلبان و تفنگدار آمریکایی"مارینز" است.
آیزنهاور بیش از ۳۲۰۰ پرسنل دارد و بیش از ۹۰ هواپیما و بمب افکن را حمل می‌کند.
پیش از این ناو تدارکاتی یو‌اس‌اس پونس آمریکا در ۱۵ تیر سال جاری به آبهای خلیج فارس وارد شد و به ناوگان پنجم آمریکا در بحرین در کنار ناوهای هواپیمابر "یو‌اس‌اس انترپرایز"، "یو‌‌اس‌اس آیزنهاور" و "یو‌‌اس‌اس آبراهام لینکلن" پیوست.
ورود همزمان این ناو با تنش‌های آغاز شده در شبه جزیره عربستان این واقعیت را بیش از پیش در ذهن تأیید می‌کند که آمریکا برای جلوگیری و کنترل بیداری اسلامی در منطقه به خصوص عربستان، نیروهای خود را افزایش می‌دهد، زیرا کنترل بحرین و یمن توسط آمریکا تنها به واسطه حضور عربستان میسر می‌شود و درگیر شدن عربستان در اختلافات و بیداری اسلامی سبب شکست طرح آمریکا در یمن و بحرین خواهد شد.
این در حالی است که برخی کارشناسان هم بر این باورند که خروج این ناو آمریکایی به نوعی تمکین ایالات متحده به قدرت منطقه‌ای ایران محسوب می‌شود و قدرت مانور جمهوری اسلامی در منطقه را بیش از پیش افزایش خواهد داد.

0 comments:

Post a Comment