• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, May 22, 2013

دستگیری یک هسته جاسوسی برای ایران در سعودی

Posted by UNITY4IRAN On 11:04 AM No comments

سرلشکر منصور الترکی، سخنگوی وزارت کشور پادشاهی سعودی، روز چهارشنبه 22-5-2013 اعلام کرد، یک هسته جاسوسی 10 نفره که به نفع ایران در سعودی جاسوسی می کرد، کشف و اعضای آن دستگیر شدند.
به گزارش العربیه سرلشکر منصور الترکی گفت:" 8 تن از این افراد سعودی، یک ترک و یک لبنانی در این هسته جاسوسی فعالیت می کردند."
سخنگوی وزارت کشورسعودی افزود: یک مظنون لبنانی دیگر نیز با این 10 نفر دستگیر شد اما به دلیل عدم وجود دلایل کافی متهم لبنانی آزاد شد.
بر اساس گزارش وزارت کشور سعودی تاکنون 27 تن در رابطه با این شبکه جاسوسی دستگیر شدند که از میان این تعداد 24 سعودی و 3 مقیم ایرانی، لبنانی و ترک دستگیر شدند.
افراد دستگیر شده قرار است پس از تکمیل پرونده آنها و طی کردن مراحل قانونی به نهادهای قضایی کشور سعودی تحویل داد شوند.
دکترعلى التواتی تحلیلگر نظامی سعودی در تماسی با تلویزیون العربیه گفت:" بعید نمی بینم که در آینده شبکه های جاسوسی دیگری کشف شود، گستردگی این شبکه جاسوسی و تنوع تابعیت افراد دستگیر شده، نشان می دهد که برای تاسیس این شبکه فعالیت های زیادی طی چند سال گذشته انجام گرفته است، بنابرین برای از بین بردن چنین شبکه هایی به مدت زمان طولانی نیاز است. "
این تحلیلگر نظامی سعودی گفت:"آنچه در این شبکه برایم جلب توجه کرد، وجود یک شهروند ترک آنهم برای اولین بار در میان دستگیر شدگان است، ما از این واقعیت چشم پوشی کردیم که 23٪ از جمعیت مردم ترکیه، به ویژه در جنوب ترکیه از فرقه علویان هستند این افراد وقتی وارد کشور سعودی می شوند به عنوان شهروند ترک با آنها برخورد می شود، لذا از این به بعد باید نسبت به ورود این افراد که به گروههای فرقه ای وابسته اند دقت بیشتری بشود، چون این افراد فرقه ای به ایران گرایش دارند، و وجود آنها در کشور پادشاهی سعودی برای ثبات و امنیت این کشور بسیار خطرناک است."
پیشتر روزنامه سعودی " الوطن " از دستگیری 18 عضو یک شبکه جاسوسی برای ایران که تعدادی از آنها لبنانی، ایرانی و ترک بودند خبر داده بود.
به گفته این روزنامه این شبکه با وزارت اطلاعات ایران در تماس مستقیم بود.

0 comments:

Post a Comment