• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, May 25, 2013

تایید صلاحیت ۱۶۰۹ نفر برای انتخابات شورای شهر تهران

Posted by UNITY4IRAN On 11:57 AM No comments

خبرگزاری تسنیم: رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای استان تهران گفت: بر اساس آخرین بررسی‌های صورت‌گرفته یک هزار و ۶۰۹ نفر برای ۳۱ کرسی شورای شهر تهران در معرض انتخاب شهروندان قرار خواهند گرفت.
حسین طلا  در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره افراد تأیید و رد صلاحیت شده چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهار داشت: بعد از ثبت‌نام از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا دستگاه‌های مشخص شده در قانون یعنی وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، قوه قضاییه و ثبت احوال سوابق داوطلبان را مورد بررسی قرار داده و نتایج را به هیئت‌های اجرایی ارائه کردند.
وی ادامه داد: براساس نتایج اعلام شده از سوی هیئت‌های اجرایی از حدود 4 هزار و 539 نفری که داوطلب کرسی‌های شورای شهرهای استان تهران شده‌اند 644 نفر مورد تأیید قرار نگرفتند که از این تعداد 600 نفر به هیئت عالی نظارت استان شکایت کردند. از بررسی 600 پرونده مذکور بعد از تشکیل جلسات 612 نفر تأیید و 283 نفر ردّصلاحیت شدند.
رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای استان تهران، تصریح کرد: نهایتاً این افراد اسامی‌شان به فرمانداری‌های شهرستان‌های استان تهران اعلام شده و کسانی که ردّصلاحیت شده‌اند می‌توانند از زمان ابلاغ به‌مدت 2 روز اعتراض خود را به هیئت مرکزی نظارت واقع در خیابان نجات اللّهی ــ خیابان ورشو ــ پلاک 9 ارائه دهند.
وی خاطرنشان کرد: در شهر تهران حدود 210 نفر توسط هیئت اجرایی تأیید صلاحیت نشده بودند که 200 نفر از آنها اعتراض کردند و 89 نفر از آنها مورد تأیید قرار گرفتند بنابراین بر 1 هزار و 620 نفری که در تهران تأیید شده بودند 89 نفر دیگر افزوده شد و 1 هزار و 609 نفر برای 31 کرسی شورای شهر تهران در معرض انتخاب شهروندان قرار خواهند گرفت.
طلا با اشاره به اینکه اسامی در تاریخ 13 تا 15 خرداد به‌صورت رسمی اعلام خواهد شد، تصریح کرد: کسانی که در هیئت‌های اجرایی تأیید شدند ولی هیئت‌های نظارت شهرستان آنها را تأیید نکرده پرونده‌های‌شان در هیئت‌های استان در حال بررسی است و نهایتاً تا 12 خرداد به فرمانداری‌ها اعلام می‌شود.
وی گفت: مهلت تبلیغات نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 16 تا 22 خرداد خواهد بود و روز 24 خرداد انتخابات برگزار خواهد شد.

0 comments:

Post a Comment