• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, May 30, 2013

گام بعدی احمدی‌نژاد پس از ناامیدی در کسب حکم حکومتی

Posted by UNITY4IRAN On 2:05 PM No comments

رادیو فرانسه: سایت الف نزدیک به احمد توکلی نوشته است که احمدی‌نژاد «برای کسب حکم حکومتی تلاش زیادی هم کرده اما موفق نشده است. شوکه و بعد هم ناامید شده است.» همزمان ناظران سیاسی معتقدند که تشکر دیروز آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی از نامزدهای ردصلاحیت شده، به معنای از بین رفتن احتمال صدور حکم حکومتی برای هاشمی رفسنجانی یا رحیم مشایی است.
سایت الف، نزدیک به احمد توکلی، از نمایندگان مجلس منتقد دولت محمود احمدی‌نژاد نوشته است: «حالا که مشائی نیست احتمالا رئیس جمهور خیلی امید به مشارکت ندارد. آخرین نظرسنجی ها اقبال به مشائی را حدود ۴ درصد می دانست. یعنی کمتر از امروز محسن رضائی و بیشتر از غرضی.»
بر اساس گزارش این سایت، «رئیس جمهور برای کسب حکم حکومتی تلاش زیادی هم کرده اما موفق نشده است. شوکه و بعد هم ناامید شده است.»
این سایت اضافه کرده است: «سوال این روزهای محافل سیاسی و گعده های دوستانه این است که برنامه احمدی نژاد چیست؟ گفته است صبر کنید. مشائی هم گفته تا شب انتخابات داغ داغ هستیم. احمدی نژاد طرفدارانش و مشائی را به سعه صدر دعوت کرده است و البته وعده نصرت.»
سایت الف درباره گام بعدی احمدی نژاد نوشته است: «هیچ کس نمی تواند حدس بزند. چون احمدی نژاد حدس زدنی نیست. حتی طرفدارانش هم نمی دانند. روز گذشته برخی رسانه های حامی احمدی نژاد که این روزها بیش از بقیه ذکر گرفته اند و به انتظار نشسته اند، نوشتند که جلیلی همان برگ آس احمدی نژاد است. اما این خبر که غیرواقعی بودنش نیاز به تکذیب نداشت تکذیب شد. جلیلی و احمدی نژاد تنها به هم شباهت دارند اما جلیلی مددوف نیست.»
این در حالی است که دیروز آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با نمایندگان مجلس، از كسانی كه «احراز صلاحیت نشدند» تشكر و قدردانی كرد.

0 comments:

Post a Comment