• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, May 26, 2013

گسترش احساسات ضداسلامی در پی قتل یک نظامی بریتانیایی

Posted by UNITY4IRAN On 10:49 AM No comments

بی بی سی: یک موسسه خیریه در بریتانیا می گوید در پی قتل یک سرباز بریتانیایی توسط دو جوان مسلمان در منطقه وولیچ در جنوب شرق لندن، احساسات ضداسلامی در این کشور افزایش یافته است.
موسسه "فیت مترز" (Faith Matters) که تخصصش ارائه مشاوره تلفنی است، افزوده از هفته گذشته اقدامات ضد مسلمانان افزایش یافته است.
مسئول این موسسه خیریه می‌گوید تنها در دو روز، بیش از ۱۶۲ مورد تماس تلفنی دریافت کرده که در آن، از بدرفتاری با مسلمانان شکایت شده است.
دو مرد آفریقایی تبار نومسلمان که به قمه و ساطور مسلح بودند، روز چهارشنبه گذشته به یک سرباز ارتش بریتانیا در نزدیکی سربازخانه واقع در وولیچ حمله کردند و در مقابل چشم عابران، او را به قتل رساندند.
فیاض مقال، مدیر این موسسه خیریه گفته است حمله به مساجد، نوشتن شعارهای ضد اسلامی، برداشتن روسری از سر زنانی که حجاب دارند و توهین لفظی از جمله این حملات هستند.
آقای مقال در گفتگویی با رادیو پنج بی بی سی گفت: "آن چه واقعا نگران کننده است گسترش این حوادث است."
او افزوده : "بعضی از این حوادث کاملا خشونت آمیز بوده است."
به گفته مدیر این موسسه به نظر می رسد که فعالیت های اینترنتی خاصی برای انجام حملاتی هماهنگ به موسسات و مکان های تجمع مسلمانان در جریان است.
روز گذشته (جمعه ۲۴ مه) گزارش شد که تلاش افراد تندرو برای آتش زدن یک مسجد مسلمانان در شهر میلتون کینز در مرکز انگلستان ناکام ماند.
سراسقف کلیسای کانتربری، رهبر معنوی کلیسای انگلستان پس از دیدار با رهبران جامعه مسلمانان بریتانیا خواستار همبستگی مردم شده است.

0 comments:

Post a Comment