• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, May 22, 2013

کارگر اخراجی صاحب کارش را به آتش کشید

Posted by UNITY4IRAN On 1:51 PM No comments

روزنامه بهار: مردی که پس از درگیری با صاحب‌کارش او را زنده به آتش کشیده بود صبح دیروز به اتهام قتل در دادگاه کیفری پای میز محاکمه قرار گرفت.
دهم شهریور 90 ماموران پلیس در جریان آتش‌سوزی عمدی در یک ساندویچی در منطقه باغ‌فیض قرار گرفتند. تیم جنایی پس از حضور در محل دریافتند کارگر مغازه به نام مهدی پس از درگیری با صاحب‌کارش مغازه را با بنزین به آتش کشیده بود. در جریان این آتش‌سوزی صاحب مغازه به نام حسین به‌شدت دچار سوختگی شد و به بیمارستان انتقال یافته بود. مأموران سپس برای تحقیق از صاحب مغازه راهی بیمارستان شدند که مرد جوان در بازجویی‌ها گفت: کارگر مغازه‌ام به نام مهدی برای یک زن ایجاد مزاحمت کرده بود که به‌همین دلیل او را از مغازه اخراج کردند.
مهدی سپس در اقدامی کینه‌توزانه مغازه را به آتش کشید. در‌ حالیکه تحقیقات در این زمینه ادامه داشت هشت‌ روز بعد حسین بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد. کارآگاهان که در پرونده قتل قرار داشتند تحقیقات را گسترده‌تر و 30‌ شهریور متهم را در یک کمپ ترک اعتیاد شناسایی و دستگیر کردند.
مهدی در بازجویی‌ها با اعتراف به این اقدام خود گفت: قصد کشتن حسین را نداشتم. در ادامه با تکمیل تحقیقات پرونده برای محاکمه به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.
در جلسه محاکمه که به ریاست قاضی عزیزمحمدی برگزار شد وکیل اولیای دم برای مهدی تقاضای قصاص کرد. در ادامه نیز رییس با تفهیم اتهام به متهم از او خواست به دفاع از خود بپردازد. مهدی نیز پس از قرار گرفتن در جایگاه گفت: روز حادثه با حسین درگیر و قصد ترک ساندویچی را داشتم، اما او مدارکم را گرفته بود و به من نمی‌داد. بر اثر این موضوع درگیری‌مان شدت گرفت.
در یک لحظه تصمیم به ترساندن او گرفتم و پس از شکستن شیشه مغازه سه لیتر بنزین به داخل آن ریختم. ناگهان گاز بنزین به شعله‌فر سرایت کرد و مغازه یکباره به آتش کشید. بعد از این ماجرا برای ترک اعتیاد به یک کمپ رفتم که ماموران من را به اتهام قتل عمدی دستگیر کردند.
من از سال 84 به موادمخدر اعتیاد داشتم و روز حادثه 50‌ عدد قرص ترامادول خورده بودم. در ادامه وکیل متهم نیز در دفاع از موکلش اظهار داشت: تاثیر قرص‌های ترامادول روی موکلم باید بررسی شود. همچنین او قصد کشتن مقتول را نداشته و فقط می‌خواست او را بترساند. پس از دفاعیات وکیل متهم و آخرین دفاعیات مهدی رییس دادگاه ختم رسیدگی به این پرونده را اعلام و برای صدور حکم همراه چهار قاضی مستشار وارد شور شدند.

0 comments:

Post a Comment