• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, May 24, 2013

شورای مشاوران خاتمی، رد صلاحیت هاشمی را "غیرقابل توجیه" خواند

Posted by UNITY4IRAN On 1:23 PM No comments

رادیو فرانسه: شورای مشاوران محمد خاتمی با صدور دومین بیانیه خود، اقدام شورای نگهبان در رد صلاحیت اکبر هاشمی رفسنجانی را اقدامی "غیرقابل توجیه" خواند. این شورا همچنین اظهار امیدواری کرد که رهبر جمهوری اسلامی، در فرصت باقی مانده مانع اتخاذ تصمیمات نادرست شود.
به گزارش سایت محمد خاتمی، شورای مشاوران محمد خاتمی- رئیس جمهور سابق ایران، با صدور دومین بیانیه خود ضمن سپاس از «خطر کردن فداکارانه و متعهدانه» اکبر هاشمی رفسنجانی برای شرکت در انتخابات «در موقعیت حساس فعلی کشور» آن را «حضور دلیرانه» خواند و اقدام شورای نگهبان در رد صلاحیت وی را «غیرقابل توجیه» دانست.
همچنین این شورا در بیانیه خود، اظهار امیدواری کرده است که آیت الله خامنه‌ای- رهبر جمهوری اسلامی، در فرصت باقی مانده تا انتخابات، مانع اتخاذ و عملی شدن تصمیمات نادرست شود.
در این بیانیه که پس از برگزاری جلسه با محمد خاتمی صادر شده، آمده است: «در این لحظه حساس که مردم، کشور و نظام با مشکلات و تهدیدهای فراوان روبرو است، اعلام نامزدی آیت الله هاشمی رفسنجانی برای انتخابات نقطه عطفی در تاریخ پرفراز و نشیب کشور ما پس از انقلاب بود.»
در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: «این واقعه در عین حال که نشان از فداکاری و شجاعت و دلسوزی جناب آقای هاشمی داشت،‌ نقطه امیدی شد برای ملتی که در وضعیت ناگوار به سر می برد و سخت نگران آینده است.»
امضا کنندگان بیانیه همچنین تآکید کرده‌اند: «شورای نگهبان با تصمیمی شگفت انگیز و غیرقابل توجیه، نه تنها نسبت به خواست جامعه بی اعتنایی کرد، بلکه فرصت بسیار مهمی را از انقلاب و کشور گرفت.»
شورای نگبهان قانون اساسی پس از ده روز بررسی صلاحیت نامزدهای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایران، صلاحیت اکبر هاشمی رفسنجانی- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و اسفندیار رحیم مشائی- از نامزدهای مورد حمایت محمود احمدی نژاد، را تائید نکرد؛ این اقدام شورای نگهبان، واکنش‌ها و اظهارنظرهای مختلفی به همراه داشت.
زهرا مصطفوی- دختر آیت لله خمینی و سید حسن خمینی- نوه آیت الله خمینی در نامه‌هایی جداگانه به رهبر جمهوری اسلامی از وی خواستند تا در مورد رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی تجدید نظر کند.
احمدی نژاد هم در واکنش به عدم تأیید صلاحیت رحیم مشائی، به خبرنگاران گفت که این موضوع را از مجرای رهبری پیگیری خواهد کرد.

0 comments:

Post a Comment