• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, May 27, 2013

باله دیپلماتیک در پاریس و بروکسل در جهت برگزاری کنفرانس بین المللی ژنو 2

Posted by UNITY4IRAN On 4:40 PM No comments

رادیو فرانسه: در حالی که مخالفان بشار اسد هنوز دچار چند دستگی بوده و به رغم تلاش های دیشب و امروز در استانبول نتوانستند تاکنون به یک اتحاد واقعی بین خود دست یابند، کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز در باره برداشتن تحریم های تسلیحاتی برای اپوزیسیون سوریه دچار چند دستگی بوده و تاکنون نتوانسته اند در باره اتخاذ یک سیاست واحد درباره سوریه به توافق برسند.
در چنین شرایطی است که وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا امروز در بروکسل تلاش می کنند تا مقدمات تشکیل کنفرانس بین المللی در باره سوریه در شهر ژنو را فراهم آورند.
لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه امروزخوش بینی خود را در باره دیدار امشب جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا و سرگئی لاورف وزیر امور خارجه روسیه در پاریس در باره پیشرفت طرح تشکیل کنفراس بین المللی موسوم به ژنو 2 در باره بحران سوریه اعلام کرده است.
در همین حال، ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه پیش تر در عراق اعلام کرد که این کنفرانس بین المللی به ابتکار مسکو و واشنگتن که خواستار شرکت دولت سوریه و اپوزیسیون این کشورمی باشد، فرصت مناسبی است برای یافتن یک راه حل سیاسی برای برون رفت سوریه از بحران کنونی.
لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه دیشب به خبرنگاران گفت که از سوی رژیم حاکم بر سوریه چند نام برای شرکت در کنفرانس ژنو 2 پیشنهاد شده است. وی اظهار امیدواری کردکه مخالفان هم بتوانند در باره نمایندگان خود برای شرکت در این کنفرانس به توافق برسند.
ائتلاف مخالفان سوریه که از روز پنچشنبه گذشته در استانبول به گرد هم آمده اند تا صبح امروز، نتوانستند شکاف موجود در این ائتلاف را بر طرف نموده و بر روی یک موضع مشترک و شفاف در باره شرکت ائتلاف مخالفان سوریه در کنفرانس بین اللملی ژنو 2 به توافق برسند.

0 comments:

Post a Comment